Proiecte și activități

Elevii școlii noastre sunt mereu interesați de proiecte interesante ce le pot desfășura la școală sau în afara acesteia. Obișnuiți încă din școala primară cu excursiile făcute împreună cu colegii lor, elevii au ocazia să-și lărgească și mai mult orizontul cunoașterii prin experiențe de învățare, relevante, ancorate în realitate și prin care pot să aplice cunoștințele acumulate pe parcursul orelor sau să se cunoască mai bine într-un mediu non-formal sau informal.

Pe parcursul școlii, elevii fac excursii în țară și ne propunem  să explorăm și călătoriile în afara țării. E un prilej bun pentru a cunoaște alte culturi, pentru a învăța obiceiuri noi și a deveni tot mai flexibili și mai toleranți față de diferențele dintre oameni  și culturi.

NOUTĂȚI

Activități din școala noastră.